Mahtab to imię pochodzenia perskiego, które oznacza „Światło Księżyca”.

Jestem profesjonalną tancerką, instruktorką oraz choreografem. Zajmuję się tańcem orientalnym od 2006 roku. Sztuki tej uczyłam się u znanych i cenionych na całym świecie mistrzów, jak Mahmoud Reda, Randa Kamel czy Sadie (sprawdź poniżej „Inspiracje”).

Dzięki pasji do tańca, naciskowi na rozwój oraz uczeniu się bezpośrednio od najlepszych, zgłębiłam wiele odmian tańca orientalnego: od folkloru (między innymi melaya leff, baladi, fellahy, haggala, raqs al assaya, nubian, dabke, khaliji) poprzez klasyczne egipskie formy (oriental, megance, tarab), do modern oriental, który święci obecnie triumfy na największych scenach Kairu.

Obok tańca, moją pasją jest uczenie innych. Od 2008 roku jestem instruktorką tańca brzucha oraz organizatorem i choreografem pokazów z cyklu „Szczypta Orientu”. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wypracowałam własny styl uczenia tańca, by zajęcia były przyjemne i efektywne. Aby jak najlepiej dopasować zajęcia do potrzeb moich kursantek, stworzyłam między innymi kurs „technika tańca arabskiego” – dla osób, które chcą jak najwięcej dowiedzieć się o tańcu, muzyce i kulturze krajów Orientu, a także kursy choreograficzne, dla pań, które chcą zrealizować marzenia o występowaniu na scenie. Jeśli chcesz wziąć udział w moich zajęciach, zapraszam Cię do zakładki Kursy Tańca!

W 2017 roku stworzyłam Best Belly Dance Workout – anglojęzyczny kanał YouTube – gdzie przekazuję moją wiedzę dotyczącą figur, rekwizytów i odmian tańca a także orientalnych rytmów i instrumentów, jakie możemy usłyszeć w muzyce do tańca brzucha.

Od 2020 roku oferuję Kurs Tańca Brzucha Online – zajęcia od podstaw w języku polskim. Jest to najlepszy kurs tańca orientalnego online! Szczegóły: http://taniecbrzuchaonline.pl

Przez wszystkie lata występów na scenie, tworzyłam oprawę artystyczną imprez rodzinnych oraz firmowych a także eventów kulturalnych, między innymi w Filharmonii Wrocławskiej, w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego czy w Centrum Sztuki Impart. Występowałam w kraju oraz zagranicą. Do najważniejszych pokazów tańca poza granicami Polski zaliczam cykliczne występy w marokańskiej restauracji „Aladin”, które odbywały się latem 2010 roku, gdzie zaprezentowałam się przed zOrientowaną publicznością. Z listą moich pokazów zapoznasz się w zakładce Pokazy.

Spośród innych technik tanecznych zajmowałam się hinduskim tańcem filmowym Bollywood. Pokaz tego tańca w moim wykonaniu był emitowany przez telewizję w programie Dzień Dobry TVN. Prezentowałam ten styl tańca również na Festiwalu Filmów Bollywoodzkich, podczas cyklicznych pokazów w Multikinie we Wrocławiu. Poza tańcem orientalnym doskonalę swój warsztat taneczny trenując pilates oraz balet.